Intro 

Bogini 

Miłość   

Seks 

   Dusza  

Codzienność  

Artykuły   
Książki  Linki  

Wielkie Drzewo 
- odczucie miłości Nieba i Ziemi

 

wielkie drzewo - miłość do Nieba i Ziemi

Czy zastanawiałeś się kiedyś, że drzewa dotykają miłości Ziemi i Nieba. Dla starożytnych Chińczyków obserwacja drzew posłużyła za inspirację do bardzo potężnego Ćwiczenia o nazwie Wielkie Drzewo.

Jeśli staniesz niczym drzewo i zupełnie rozluźnisz się, to po w pewnym czasie możesz odczuć jak opiekuńcza energia Ziemi zaczyna od dołu odżywiać twoje ciało, napełniając je obfitością siły witalnej, niczym w potężnym drzewie. 

Spójrz na rosnące wiosną i latem trawy - dlaczego wznoszą się do góry, a nie leżą płasko na ziemi. Oczywiście ktoś mógłby tłumaczyć to różnymi zasadami fizyki i mechaniki ich łodyg itp., ale można na to spojrzeć na to zjawisko od innej strony - bardziej intuicyjnie, tak jak czyniono to w dawnych kulturach.

Trawy pną się do góry, bo Ziemia promieniuje swą opiekuńczą energią, przynosząc życie, a Niebo promieniuje Światłem.

Możesz poczuć tą energię, kiedy staniesz jak drzewo, wsparty swymi nogami na Ziemi, niczym drzewo na pniu, zakorzenionym głęboko, głęboko. Z czasem miłość Ziemi będzie napełniać Cię coraz mocniejsza i intensywniejsza energią. A ty po prostu rozluźniasz się i pozwalasz, by energia płynęła przez ciebie. Drzewo nie wykonuje żadnego wysiłku - ono pozwala, by żywiła go Ziemia. 
Wtedy, gdy bardzo się starasz (w tym ćwiczeniu, lub ogólnie w życiu) - wykorzystujesz te siły, które juz masz; gdy rozluźniasz się, pozwalając by wspierała cię Ziemia - gromadzisz zupełnie nowe zasoby energii.  

Ziemia i Niebo jest we wzajemnej harmonii ze sobą. Kiedy rozluźniasz się, pozwalając by wznosząca się od Ziemi energia przenikała i wypełniała twoje ciało, jednocześnie spływa na ciebie z góry energia światła Nieba. Osiągasz prawdziwą harmonię. Po pól godziny takiego ćwiczenia - jesteś na prawdę głęboko odświeżony, napełniony życiem, wdzięczny Ziemi i Niebu.

Innym wariantem tego ćwiczenia jest przytulenie się do drzewa (w lesie, w parku itp.) i poczucie jakbyśmy poprzez jego korzenie sięgali głęboko w głąb Ziemi, czerpiąc stamtąd ożywcza energię jin, a następnie skupienie, że poprzez gałęzie sięgamy wysoko w Niebo, pobierając uzdrawiającą energię jang. Potem należy w myślach podziękować drzewu, które choć nie ma myślącej świadomości takiej jak ludzie, to jednak jest jakimś przejawem życia.

Kiedy jesteś w takiej harmonii z Niebem i Ziemią - czujesz obecność miłości Bogini w twoim sercu.

 

Góra Strony 

 

Free Web Hosting