Intro 

Bogini 

Miłość   

Seks 

   Dusza  

Codzienność  

Artykuły   
Książki  Linki  

Miłość - Moc - Piękno

 

Prawdziwa Moc mieszka w Twoim sercu.
Doświadczasz jej jako miłość i światło obecne w twoim wnętrzu, w Twej duszy pełnej naturalnej radości bycia.

Świat już jest tak skonstruowany, że większość ludzi poszukuje szczęścia, jednak mało kto tak na prawdę potrafi je odnaleźć. Większość osób poszukuje go na zewnątrz - liczą, że ktoś (lub np. los) się w końcu nad nimi zlituje i da im przyczyny szczęścia - da m coś, co trwale uczyni ich szczęśliwymi.

moc w tobie - dusza,joga,obecnoscJednak droga do szczęścia jest znacznie prostsza - należy po prostu otworzyć się na miłość, moc i światło mieszkające w naszym sercu :-). 
Wtedy staniesz się gotowy do doświadczania szczęścia. Przypomina to świergot ptaków - śpiew ptaków naturalnie pełen jest niewymownej harmonii, piękna i radości. Śpiew ptaków po prostu jest jednym z przejawów nieskończoności Kosmosu. Jednak nasz problem tkwi w tym, że zazwyczaj nie jesteśmy otwarci, by to dostrzec.

Podobnie jest ze szczęściem - w każdej chwili możliwe jest doświadczanie pełni mocy, miłości i piękna, jednak najczęściej nie jesteśmy na to otwarci. Zazwyczaj usilnie (i bezowocnie) poszukujemy szczęścia na zewnątrz. Trudno jest nam w pełni uwierzyć, że całe to bogactwo już jest w naszym wnętrzu. Musimy tylko bardziej uważnie patrzeć.

Po co zatem istnieje życie na zewnątrz nas? To co wydarza się na zewnątrz - inni ludzie, najróżniejsze sprawy i sytuacje - wszystko to jest po to, aby podzielić się z innymi naszym szczęściem - naszym światłem, miłością, radością i pięknem, które mieszkają w naszym sercu.

Popatrz na to wszystko jakby oczami obserwatora z zewnątrz. Wyobraź sobie, że masz jakiś trudny dzień, czujesz się źle, a ktoś inny przychodzi do Ciebie, bo poszukuje szczęścia. 
Co byś mu wtedy doradził? Powiedziałbyś mu "stary - niepotrzebnie przychodzisz, bo ja nie potrafię dać Ci szczęścia!" 
Podobnie jest z nami - chodzimy za szczęściem tam, gdzie go nie możemy otrzymać. Nie otrzymaliśmy go do tej pory, i podobnie może być jeszcze wiele lat.
- Chyba, ze w końcu zrozumiemy, ze cała moc, miłość, radość i piękno - wszystko to już jest w naszym wnętrzu! 
Wtedy wszystko będzie OK - a my będziemy w stanie dzielić się tym światłem z innymi.

Wtedy spojrzymy na świat oczami Bogini. Wszystko, na co będziemy patrzeć będzie wyrazem jej miłości, mocy i piękna. Wreszcie będziemy tego doświadczać, bo poznamy to poprzez nasze serce.

Co zatem potrzebujesz zrobić? Być może potrzeba Ci rozwinięcia siły swojego skupienia i intensywności swej uwagi. 
Wzmocnij swoja wolę, aby pełniej być obecnym w miłości. Poczuj swój oddech, poćwicz skupienie i bądź pełniej obecny w nurcie życia. Życie toczy się w wiecznym oceanie światła.

 

Góra Strony 

 

Free Web Hosting